Головна » Бухгалтеру » Кадровий облік » Кадрові документи: наказ про прийняття на роботу
Кадровий облік

Кадрові документи: наказ про прийняття на роботу

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Укладення трудового договору (контракту) між роботодавцем і найманою особою має бути оформлено наказом (розпорядженням) про прийняття на роботу (ст. 24 КЗпП). При цьому не має значення, укладено договір усно чи в письмовій формі.

Із таким наказом (розпорядженням) працівника ознайомлюють під підпис

На відміну від попередніх документів, розглянутих у цьому розділі, наказ (розпорядження) про прийняття на роботу має типову форму. Це форма № П-1, затверджена наказом № 489.

Проте в разі потреби роботодавець може доповнювати її якимись відомостями або вносити до неї інші зміни. Також він має право й зовсім розробити власну, зручну для нього форму наказу (розпорядження).

Зверніть увагу: типові форми розроблено з метою систематизації та визначення стандартного уніфікованого переліку показників, необхідних для складання форм державних статистичних спостережень із праці. При цьому вимоги типових форм передбачають необхідність ведення первинного обліку зазначених у них показників, а не обов’язковість використання самих типових форм (див. лист Держстату від 25.08.2021 № 19.1.2-26/О-117-21/122).

Таким чином, якщо ви наважилися самостійно розробити форму наказу про прийняття на роботу, то майте на увазі: він повинен містити всі обов’язкові реквізити типової форми № П-1.

Віддаєте перевагу використанню типової форми? Тоді адаптуйте її під вимоги ДСТУ 4163:2020, який набув чинності з 01.09.2021. Адже поки що зміни до наказу № 489, яким затверджено форму № П-1, не вносилися.

Розглянемо приклади оформлення наказу про прийняття на роботу.

Далі наведено приклад наказу про прийняття на основне місце роботи на невизначений строк з нормальною тривалістю робочого дня типової форми № П-1.

А далі пропонуємо вашій увазі приклад наказу про прийняття на роботу за сумісництвом на час виконання певної роботи (з режимом неповного робочого часу), оформленого в довільній формі.

Важливо!

Перш ніж допустити нового співробітника до роботи, не забудьте відправити податківцям повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі — повідомлення) за формою, затвердженою постановою КМУ від 17.06.2015 № 413. Нагадуємо, що з 05.01.2022 цю форму було оновлено.

Заповнюючи гр. 5 «Категорія особи» повідомлення, зазначаємо категорію «1» для тих осіб, які в заяві про прийняття на роботу визначили своє робоче місце як основне. Категорія «2» призначена для сумісників.

Повідомлення не потрібно подавати при прийнятті на роботу:

1) керівника підприємства, установи, організації;

2) члена виконавчого органу господарського товариства*.

* Вважаємо, що не подавати повідомлення можна лише щодо тих членів виконавчого органу госптовариства, відомості про яких включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X