Головна » Чи може ТОВ кілька разів розподілити прибуток за один і той же період?

Як ми можемо допомогти?

Чи може ТОВ кілька разів розподілити прибуток за один і той же період?

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Можна. Прямої заборони на такий порядок дій немає. Загальні збори просто наново прийматимуть рішення про розподіл частини прибутку, що залишився.

А чи можна так робити протягом року? Наприклад, у 2020 році ТОВ отримало 1 млн грн. У січні 2021 року загальні збори приймають рішення направити на виплату дивідендів 500 тис. грн. Потім у лютому приймають рішення розподілити ще 500 тис. грн? Чи правомірно це?

Так. Головне — скликати загальні збори учасників. Обмежень по періодичності «зборів учасників» Закон про ТОВ не встановлює. Тут орієнтир — положення конкретного (вашого) Статуту ТОВ.

У разі такого варіанту розподілу дивідендів можна «змістити» й момент нарахування ПДФО (при виплаті дивідендів фізичним особам). Адже якщо нарахувати дивіденди відразу в усій сумі (розподілити увесь прибуток відразу), то ПДФО з дивідендів треба сплатити в день виплати дивідендів, а якщо дивіденди нараховані, але не виплачені — протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем місяця, в якому нараховані дивіденди. Традиційно датою нарахування дивідендів вважають дату затвердження протоколу зборів учасників, на яких прийнято рішення про їх виплату. Тобто 30 днів для сплати ПДФО відраховуються із дати затвердження протоколу. І до їх закінчення треба перерахувати ПДФО одразу з усієї суми нарахованих дивідендів.

Якщо ж прибуток розподілятиметься «поетапно» (частинами), то також частинами можна буде сплачувати й ПДФО.