Головна » Чи можна виплатити дивіденди тільки одному учасникові?

Чи можна виплатити дивіденди тільки одному учасникові?

You are here:
< Назад

Краще так не робити. По-перше, є ризик що в цілях оподаткування такі дивіденди не визнають дивідендами. По-друге, згідно з п. 1 ст. 26 Закону про ТОВ виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку товариства особам, які були учасниками товариства на день прийняття рішення про виплату дивідендів, пропорційно розміру їх часток. Тобто передбачається, що прибуток розподіляється між усіма учасниками.

ВГСУ свого часу в постанові від 25.02.2016 р. № 4 зазначав, що права на розподіл прибутку належать кожному учасникові товариства. Тому нарахування дивідендів тільки одному учасникові буде порушенням прав інших учасників. Тому нараховувати дивіденди треба усім учасникам або нікому.

Не можна виплачувати дивіденди учасникові, який повністю або частково не вніс свій вклад (ч. 3 ст. 27 Закону про ТОВ).

Метки:
X