Головна » Чи обов’язково повинна реєструватися платником ПДВ фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність?

Чи обов’язково повинна реєструватися платником ПДВ фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність?

You are here:
  • База знань
  • Податки
  • ПДВ
  • Чи обов’язково повинна реєструватися платником ПДВ фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність?
< Назад
Тетяна Федченко , заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Наталія Фокіна , головний державний ревізор-інспектор

Відповідно до пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу самозайнята особа — це платник податку, який є фізичною особою — підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність — участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою — підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Статтею 42 Господарського кодексу визначено, що підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до ст. 55 зазначеного Кодексу суб’єктами господарювання, зокрема, є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Для цілей розділу V Податкового кодексу пп. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 визначено, що особа — це будь-яка із зазначених нижче осіб:

 

  • фізична особа, фізична особа — підприємець, яка ввозить товари на митну територію України;
  • фізична особа — підприємець, яка:

або є платником податків і зборів, установлених цим Кодексом, крім єдиного податку;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому цим Кодексом порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату ПДВ.

Таким чином, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та отримує доходи від провадження такої діяльності, не є платником ПДВ із таких доходів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

два + пятнадцать =

Inline
Inline

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: