Головна » Чи обов’язково видавати наказ про щорічну відпустку за два тижні до її початку?

Чи обов’язково видавати наказ про щорічну відпустку за два тижні до її початку?

You are here:
< Назад

Держпраці повідомляє: якщо працівник за два тижні до щорічної відпустки ознайомлений із повідомленням про дату її початку, передбачену графіком відпусток, видавати наказ про відпустку в цей термін не обов’язково.

Нагадаємо: частина 11 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР установлює, що роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку щорічної відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Держпраці зазначає, що повідомити працівника про відпустку можна двома способами: ознайомити або з наказом про відпустку, або з повідомленням про відпустку.

Щоб скоротити документообіг, фахівці радять видавати накази про відпустку з таким розрахунком, аби ознайомлювати з ними працівників мінімум за 2 тижні до відпустки. Проте якщо використовувати повідомлення про відпустку, наказ можна видати за 5-7 днів, зауважує Управління. Тоді бухгалтер устигне нарахувати й виплатити відпускні працівнику мінімум за 3 дні до відпустки (ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

nineteen − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: