Головна » Чи потрібно включати у дохід платника Єдиного податку помилково зараховані кошти на його рахунок у банку

Як ми можемо допомогти?

Чи потрібно включати у дохід платника Єдиного податку помилково зараховані кошти на його рахунок у банку

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Помилкове зарахування грошей на підприємницький рахунок не входить у перелік надходжень, які не включаються в дохід платників ЄП (п. 292.11 ПКУ), що часто спричиняє суперечки з фіскальними органами.

Так, помилково зарахована сума може вплинути на обсяг доходу, який дозволяє ФОП перебувати в тій чи іншій групі єдиного податку, а також на суму оподатковуваного доходу для 3-ї групи. Тож важливо не зволікати з поверненням цих грошей і зробити його в тому самому звітному періоді, коли вони були зараховані.

ДФС стосовно віднесення до доходу помилково отриманих коштів на рахунок дотримується такої думки (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.04):

  • якщо гроші зараховані та повернені в одному звітному періоді, вони не включаються в дохід єдинника. Але тільки за умови, що є письмове пояснення про помилкове зарахування грошей від банку чи платника цих коштів;

  • якщо повернення відбувається в наступному звітному періоді, то підприємець повинен спочатку включити помилково отриману суму в дохід. А в кварталі, коли відбулося повернення, скоригувати суму доходу, подавши уточнюючу декларацію. Знову ж таки, повернення має підтверджуватися відповідним документом.