Головна » Кого забороняється залучати до роботи у нічний час?

Кого забороняється залучати до роботи у нічний час?

You are here:
< Назад

Згідно зі ст. 55 КЗпП України до роботи у нічний час забороняється залучати:

  • вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років;
  • осіб, молодших вісімнадцяти років;
  • працівників інших категорій, передбачених законодавством, зокрема, батьків, які виховують дітей без матері (в тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів.

Залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід. Зазначені обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім’ї.

До роботи у нічний час, за деяких умов, можливо залучати такі категорії працівників:

1) осіб з інвалідністю — лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям;
2) осіб похилого віку — тільки за їх згодою та за умови, що це дозволяється їм за станом здоров’я.

X