Головна » Коли ФОП треба подавати звіт за формою 1ДФ

Як ми можемо допомогти?

Коли ФОП треба подавати звіт за формою 1ДФ

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Виплати працівникам в 1ДФ

Якщо у вас є працівники, які працюють за трудовим договором, їм щомісяця нараховується і виплачується зарплата, премії, лікарняні та інші доходи, раз в квартал вам потрібно подавати звіт 1ДФ.

Ви вказуєте в звіті: ПІБ працівника і його податковий номер, суми, нарахованого і за фактом виплаченого доходу за звітний квартал, утриманий ПДФО і військовий збір. Визначаєте ознаку виплаченого доходу, у випадку з працівниками найчастіше це код 101.

Якщо в кварталі, за який подається звіт ви прийняли на роботу або звільнили працівника, треба буде відобразити цю дату.

Виплати доходу фізособам в 1ДФ

Про які виплати йдеться? Перш за все це оплати за договорами цивільно-правового характеру. Або, якщо ви заповляєте послуги у фрілансера, який не зареєстрований підприємцем, і оплачуєте його робту. Якщо орендуєте у фізособи квартиру/офіс, купили у фізособи авто або обладнання для бізнесу, сплачені за такими угодами суми також треба відобразити в 1ДФ.

Для всіх цих виплат є відповідні коди ознаки доходу. 

Відображення виплат підприємцям

Якщо співпрацювали з контрагентами-підприємцями, вам також треба відобразити виплачені їм суми в звіті 1ДФ. Розраховувати і вказувати ПДФО і військовий збір за цими виплатам не потрібно, платити за себе податки буде ваш контаргент.

Попередньо вам обов’язково потрібно перевірити в Єдиному реєстрі інформацію про вашого контрагента: чи зареєстрований він ФОП, чи зареєстровані в нього коди КВЕД, за якими він надає вам послуги. Бо, якщо цих кодів в нього немає, виходить, що послугу він вам надає, як звичайна фізична особа і ви маєте сплатити за нього податки.

Коли подавати 1ДФ

Розрахунок 1ДФ подається за квартал, у якому були виплати фізособам та ФОП. Строк подання — протягом сорока днів після закінчення звітного кварталу, зазвичай це 9 лютого, 10 травня (тому що 9-те припадає на вихідний), 9 серпня і 9 листопада. Але, якщо останній день подання припадає на вихідний, він переноситься на попередній робочий день.

Штраф за неподання 1ДФ — 510 гривень за перший раз і 1020 гривень за повторне порушення