Головна » Коли слід подавати звітність в перший раз новостворенному платнику єдиного податку

Як ми можемо допомогти?

Коли слід подавати звітність в перший раз новостворенному платнику єдиного податку

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

У новостворених підприємців, які обрали третю групу платника єдиного податку, зареєструвалися в установленому законом порядку та протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування і ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Стосовно тих, хто обрав першу або другу групу платника єдиного податку, вважається, що у період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець здійснює підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування.

Доходи, отримані новоствореною особою у цей період, оподатковуються на загальних підставах відповідно до ст. 177 Податкового кодексу та включаються до податкової декларації за формою, затвердженою наказом № 859.

Новостворені фізичні особи – підприємці подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Крім того, платник податків зобов’язаний за кожний установлений Податковим кодексом звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, що підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ст. 49 Кодексу).

Таблиця. Подання першої звітності у статусі «єдинника»

Група платника

За умови

Звітність

І та/або ІІ

Якщо державна реєстрація відбулася у середині місяця, а статус «єдинника» набуто з 1 числа наступного місяця

1. Подати декларацію про майновий стан та доходи за той квартал, у якому сталася реєстрація ФОП*.

2. Не забути ще раз подати таку саму декларацію за результатами року (якщо доходів не було — поставити прочерки) до 9 лютого 2018 р.*

3. Подати декларацію як «єдинника» до 1 березня

ІІІ

Одразу стає «єдинником» на ІІІ групі

Передбачено для ІІІ групи

*Якщо декларацію подано за ІV квартал, то це звільняє платника єдиного податку від подання річної декларації.
Податкові декларації подаються з урахуванням п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу.