Головна » Коли треба подавати фінансову звітність до органів ДФС?

Як ми можемо допомогти?

Коли треба подавати фінансову звітність до органів ДФС?

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Проміжна (за I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) або річна фінансова звітність подається підприємствами органам ДФСУу строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток підприємств (п. 5 Порядку №419).

Але це ще не все. Згідно з п. 46.2 ПКУ, платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність. Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 ПКУ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень пункту 133.4 ПКУ), та річну фінансову звітність.

Нагадаємо, що згідно з п. 49.18 ПКУ податкові декларації з податку на прибуток подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

  • календарному року для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.6 ПКУ);
  • календарному року для «квартальних» платників податку на прибуток — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 ПКУ).

Отже, незалежно від того, як часто платники податку на прибуток подають декларацію з цього податку, за 2018 рік вони мають однаковий граничний строк звітування. У 2019 році цей строк настає 1 березня 2019 р.

Зверніть увагу! Згідно з п. 49.20 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Хоч у 2019 році щодо річної звітності з податку на прибуток це правило не спрацює, про нього слід пам’ятати.