Головна » Що буде у разі несвоєчасної сплати єдиного податку або несвоєчасній подачі звіту з ЄП

Як ми можемо допомогти?

Що буде у разі несвоєчасної сплати єдиного податку або несвоєчасній подачі звіту з ЄП

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Несвоєчасна сплата податку

Норма. 1–2-а групи сплачують єдиний податок щомісяця авансом не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця (п. 295.1 ПКУ).

Штраф за порушення. За несплату або несвоєчасну сплату авансових внесків з ЄП штрафують. Розмір штрафу — 50% встановленої ставки єдиного податку (п. 122.1 ПКУ). Також за затримку сплати нараховується пеня з 1-го дня після граничного строку сплати (пп. 129.1.1 ПКУ, п. 295.2 ПКУ). Обчислюється вона з розрахунку 120% (100% — якщо самостійно виправляєте помилку) річних облікової ставки НБУ, що діє на день виникнення податкового боргу (недоплати і штрафу) чи на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин більша.

Норма3-я група сплачує єдиний податок поквартально протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал (40 календарних днів після закінчення звітного періоду) (п. 295.3 ПКУ).

Штраф за порушення. За несплату або несвоєчасну сплату ЄП загрожує штраф (п. 126.1 ПКУ):

  • 10% від суми заборгованості з ЄП, якщо затримка менше 30 днів;

  • 20% від суми заборгованості з ЄП, якщо затримка понад 30 днів.

Пеня нараховується тільки з 91-го дня після граничного строку сплати ЄП.

Якщо у вас є недоплата з ЄП, з вашого наступного платежу кошти підуть спершу на погашення боргу, потім — штрафу і пені (п. 131.2 ПКУ).Отже, знову може виникнути недоплата за наступний період.

Відповідальність. Якщо єдиний податок не сплачувався протягом двох кварталів поспіль (6 місяців), то єдинник 1–3-ї груп зобов’язаний перейти на загальну систему в останній день другого із двох кварталів.

Неподання декларації

НормаФОП-єдинники подають декларацію:

  • 1–2-а групи — раз на рік протягом 60 календарних днів після завершення звітного періоду;

  • 3-я група — раз на квартал протягом 40 календарних днів від закінчення звітного періоду.

Штраф за порушення. Якщо єдинник не подав звітність або подав, але не вчасно, на нього буде накладено штраф: 170 гривень — за перше порушення та 1020 гривень, якщо воно повторюється протягом року (ст. 300.1 ПКУ).