Головна » У яких випадках та протягом якого часу в касі може зберігатися готівка понад ліміт каси?

Як ми можемо допомогти?

У яких випадках та протягом якого часу в касі може зберігатися готівка понад ліміт каси?

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Згідно з п. 54 Положення №148, готівка не вважається понадлімітною в день її надходження, якщо вона здана в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або видана для використання установою/підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання її до банку та одночасного отримання з каси банку) наступного дня на потреби, пов’язані з діяльністю установи/підприємства.

Готівка також не вважається понадлімітною в день її надходження, якщо вона надійшла до кас підприємств у вихідні та святкові дні та здана в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків наступного робочого дня банку та підприємства або видана для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання її до банку і одночасного отримання з каси банку) наступного робочого дня на потреби, пов’язані з діяльністю підприємства.

Норми п. 18 Положення №148 дозволяють підприємствам зберігати понад установлені ліміти протягом 5 днів (включаючи день отримання) готівку, отриману з банку для виплат:

— що належать до фонду оплати праці;

— пенсій;

— стипендій;

— дивідендів (доходу).

Зверніть увагу, що зазначене не поширюється на готівку, яка одержана з банку на інші виплати. Такі суми видаються підприємством працівникам у той самий день. Кошти, що не використані за призначенням, повертаються до установи банку не пізніше наступного робочого дня банку (або можуть залишатися в касі в межах установленого ліміту).

Якщо виплати, які належать до фонду оплати праці, здійснюються за рахунок готівкової виручки, то зберігати понад установлений ліміт готівку можна протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки.