Головна » Як стати платником Єдиного податку при державній реєстрації

Як ми можемо допомогти?

Як стати платником Єдиного податку при державній реєстрації

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Щоб зареєструватися платником єдиного податку новозареєстрованим фізособам-підприємцям та юрособам, потрібно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування:

 • держреєстратору з документами при реєстрації підприємця або юридичної особи;

  або

 • у податкову:

  • до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація, якщо ФОП хоче зареєструватися платником ЄП 1-ї, 2-ї груп (ч. 1 пп. 298.1.2 ПКУ);

  • протягом 10 робочих днів із моменту реєстрації ФОП чи ЮО, якщо вирішили стати платником ЄП 3-ї групи — неплатником податку на додану вартість (ч. 2 пп. 298.1.2 ПКУ).

Не встигнете подати заяву в установлені строки — автоматично станете платником податків на загальній системі.

Якщо ви бажаєте зареєструватися єдинником 3-ї групи — платником ПДВ, то в момент реєстрації ФОП це зробити не вийде. Однак можна піти одним із таких шляхів (пп. 4 п. 293.8 ПКУ):

 • подати держреєстратору реєстраційну заяву як додаток до реєстраційної заяви з проханням зареєструвати вас платником ЄП 3-ї групи за ставкою 5% з наступною зміною ставки єдиного податку. Щоб змінити ставку ЄП, слід подати заяву про зміну не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, і реєстрації платником ПДВ; або

 • подати держреєстратору реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ як додаток до реєстраційної заяви, потім перейти на спрощену систему — подати до податкової заяву про перехід не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Не можуть стати єдинниками (п. 291.5 ПКУ):

 1. Юрособи, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юрособам — неплатникам ЄП, 25% або більше.

 2. Представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юрособи — неплатника ЄП.

 3. Фізичні та юридичні особи — нерезиденти (є консультація ГУ ДФС у Чернігівській області про те, що фізособа-іноземець, зареєстрований підприємцем, може стати єдинником, але ця податкова консультація має індивідуальний характер, і використовувати її може виключно платник податків, якому її надали).

Для ведення обліку і подання звітності спробуйте сервіс для підприємців на єди