Головна » Як в податковому обліку з ПДВ відобразити недостачу / розкрадання ТМЦ?

Як в податковому обліку з ПДВ відобразити недостачу / розкрадання ТМЦ?

You are here:
< Назад

Кошти, що надходять платнику ПДВ в якості компенсації винною особою недостачі товарно-матеріальних цінностей або в якості відшкодування збитку за пошкоджене, знищене або викрадене майно (без урахування штрафних санкцій і пені), розцінюється як компенсація вартості таких товарно-матеріальних цінностей або майна і відповідно включаються до бази оподаткування ПДВ.

Якщо особа, винна в недостачі, ушкодженні, знищенні або викраденні майна, не встановлено, і, відповідно, відшкодування збитків винною особою не відбувається, то платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно п. 189.1 ПКУ, оскільки такі товарно-матеріальні цінності або майно не можуть бути використані в господарській діяльності платника податку.

По материалам Категория 101.15 «ЗІР»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

eighteen − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: