Головна » Як відобразити в обліку заміну витратників офісної техніки

Як ми можемо допомогти?

Як відобразити в обліку заміну витратників офісної техніки

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Бухоблік. Витратні матеріали на заміну придбаваються окремо від офісної техніки, на яку їх установлюють. Тому вони є окремим об’єктом обліку. На нашу думку, їх доцільно розглядати як запаси, причому обліковувати саме як матеріали, а не як МШП. Тому придбані витратні матеріали оприбутковуємо на субрахунок 209. У момент установлення (тобто початку експлуатації) вартість витратників списуємо на адміністративні витрати (проводка Дт 92 — Кт 209).

Тобто первісна вартість ОЗ або МНМА, на які встановлений витратник, не збільшується на його вартість. Адже мова про підтримку ОЗ або МНМА в робочому стані (п. 15 НП(С)БО 7).

Також вартість ОЗ або МНМА, куди встановлюють витратник, не треба зменшувати на первісну вартість старого витратника (того, який замінили).

Навіть якщо заміна відбувається уперше й вартість старого витратника «сидить» у первісній вартості ОЗ або МНМА, вона ляже на витрати через амортизацію. Якщо ж старий витратник у минулому сам установлювався окремо, то його вартість ніколи і не включалася в первісну вартість пристрою, з якого цей витратник знімають.

Податок на прибуток. Тут усе — за бухобліком. Виняток, якщо ви купували витратні матеріали безпосередньо у неприбуткової організації або ризикового нерезидента.

Тоді високодохіднику слід визначити різниці, передбачені п.п. 140.5.4 ПКУ. Проте для операцій з придбання офісних витратних матеріалів такі контрагенти малоймовірні.

ПДВ. Якщо витратні матеріали придбані з ПДВ, то за стандартних умов (ПН від постачальника, зареєстрована в ЄРПН*) вхідний ПДВ включається в ПК. Очевидно, що витратні матеріали безпосередньо пов’язані з госпдіяльністю. Тому компенсуючий ПДВ на підставі п.п. «г» п. 198.5 ПКУ не нараховується.

* Або чек, в якому сума ПДВ максимум 40 грн за день (після затвердження авансового звіту).