Головна » Які штрафи можуть бути застосовані для платника ЄП в разі якщо він порушив умови перебування на ЄП, але не перейшов на загальну систему

Як ми можемо допомогти?

Які штрафи можуть бути застосовані для платника ЄП в разі якщо він порушив умови перебування на ЄП, але не перейшов на загальну систему

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Якщо були порушення правил роботи на спрощеній системі, але єдинник не перейшов на ЗС, а продовжував працювати на єдиному податку, за цей період, окрім підвищеної ставки ЄП, можуть донарахувати штрафи та пеню: 

  1. За порушення касової дисципліни. Після порушення умов роботи на спрощеній системі єдинник зобов’язаний був перейти на ЗС і, як усі загальносистемники, використовувати РРО та вести книгу обліку розрахункових операцій, але нічого з цього не зробив. Контролюючі органи трактуватимуть це порушення як неоприбуткування готівки в касу. Із суми доходу, яка відображена в податковій звітності за період роботи на ЄП після порушення, доведеться сплатити штраф у 5-кратному розмірі такої неоприбуткованої суми.

  2. За несплату податку на доходи фізичних осіб. Оскільки всі загальносистемники повинні сплачувати ПДФО, то на суму доходу за весь період, який СПД працював на ЄП після порушення, буде донарахована недоплата з ПДФО (18% від суми отриманого доходу), штраф і пеня за його несплату.

  3. За несплату податку на додану вартість. СПД на загальній системі, рівень річного доходу яких перевищує 1 млн гривень, зобов’язані зареєструватися платниками ПДВ. Тому якщо статус єдинника анулюють заднім числом і виявиться, що дохід від госпдіяльності після порушення перевищував 1 млн гривень, фіскальні органи можуть донарахувати податкове зобов’язання з ПДВ у розмірі 20% від суми отриманого за цей період доходу та штраф.

  4. За несплату інших податків і зборів, які відповідають умовам роботи юрособи або фізособи-підприємця на загальній системі оподаткування.