Головна » Які строки переходу на загальну систему при порушенні умов перебування на єдинному податку

Які строки переходу на загальну систему при порушенні умов перебування на єдинному податку

You are here:
< Назад

Про те в яких випадках вам доведеться змінити систему оподаткування дивиться тут

Перейти на загальну систему потрібно:

  • якщо перевищено допустимий обсяг доходу — з першого числа місяця, що настає за календарним кварталом, у якому сталося перевищення;

  • при решті порушень умов роботи на ЄП — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено порушення умов перебування на ЄП (пп. 298.2.3 ПКУ). 

Для 1–2-ї груп ЄП звітний період — рік, тож логічно припустити, що перейти на загальну систему підприємці цих груп мають з наступного року. Але, на думку податкової, не тільки при перевищенні обсягу доходу, а й у решті випадків перейти на ЗС цим платникам треба з початку кварталу, наступного за кварталом, у якому було порушення.

Строки, в які необхідно подати до ДФСУ заяву про перехід, залежать від виду порушення:

  • при перевищенні допустимого обсягу доходу — не пізніше 20-го числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому перевищено обсяг (п. 293.8 ПКУ);

  • у решті випадків — не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового кварталу, наступного за тим, у якому допущено порушення (пп. 298.2.1 ПКУ).

Якщо було порушення, але єдинник його проігнорував або не виявив, він усе одно позбудеться статусу платника єдиного податку — за рішенням фіскальних органів. Якщо факт порушення буде виявлено в ході перевірки, податківці анулюють реєстрацію єдинника заднім числом, тобто з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому було порушення. А за весь період після порушення, коли СПД продовжував працювати на спрощеній системі, можуть донарахувати недоплату з податків, штрафи і пені.

Повернутися на спрощену систему в такій ситуації можна тільки через чотири послідовних квартали з моменту анулювання реєстрації платника ЄП (п. 299.11 ПКУ).

X