Головна » Які строки переходу на загальну систему при порушенні умов перебування на єдинному податку

Як ми можемо допомогти?

Які строки переходу на загальну систему при порушенні умов перебування на єдинному податку

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Про те в яких випадках вам доведеться змінити систему оподаткування дивиться тут

Перейти на загальну систему потрібно:

  • якщо перевищено допустимий обсяг доходу — з першого числа місяця, що настає за календарним кварталом, у якому сталося перевищення;

  • при решті порушень умов роботи на ЄП — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено порушення умов перебування на ЄП (пп. 298.2.3 ПКУ). 

Для 1–2-ї груп ЄП звітний період — рік, тож логічно припустити, що перейти на загальну систему підприємці цих груп мають з наступного року. Але, на думку податкової, не тільки при перевищенні обсягу доходу, а й у решті випадків перейти на ЗС цим платникам треба з початку кварталу, наступного за кварталом, у якому було порушення.

Строки, в які необхідно подати до ДФСУ заяву про перехід, залежать від виду порушення:

  • при перевищенні допустимого обсягу доходу — не пізніше 20-го числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому перевищено обсяг (п. 293.8 ПКУ);

  • у решті випадків — не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового кварталу, наступного за тим, у якому допущено порушення (пп. 298.2.1 ПКУ).

Якщо було порушення, але єдинник його проігнорував або не виявив, він усе одно позбудеться статусу платника єдиного податку — за рішенням фіскальних органів. Якщо факт порушення буде виявлено в ході перевірки, податківці анулюють реєстрацію єдинника заднім числом, тобто з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому було порушення. А за весь період після порушення, коли СПД продовжував працювати на спрощеній системі, можуть донарахувати недоплату з податків, штрафи і пені.

Повернутися на спрощену систему в такій ситуації можна тільки через чотири послідовних квартали з моменту анулювання реєстрації платника ЄП (п. 299.11 ПКУ).

X