Головна » Який час, згідно із законодавством, вважається нічним?

Який час, згідно із законодавством, вважається нічним?

You are here:
< Назад

Питання тривалості, режиму і порядку обліку робочого часу регулюються Кодексом законів про працю України. Нічним вважається час з 22 години вечора до 6 години ранку.

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Стаття 54 Кодексу законів про працю України передбачає, що за умов роботи у нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину.

Це правило не поширюється на працівників для яких уже передбачено скорочення робочого часу, а саме — для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень та для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Тривалість роботи також не скорочується, якщо робітник прийнятий для роботи лише у нічний час.

Тривалість нічної роботи може прирівнюватись до денної у таких випадках:

  • коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема, в безперервних виробництвах;
  • на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем.
X