Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податкова декларація з ПДВ: заява із скаргою на продавця, котрий не хоче реєструвати ПН\РК
Консультації

Податкова декларація з ПДВ: заява із скаргою на продавця, котрий не хоче реєструвати ПН\РК

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

У разі відмови продавця скласти податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної, покупець має право додати до податкової декларації з ПДВ заяву із скаргою на такого продавця – додаток 7 до податкової декларації з ПДВ.

Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених п.п. 78.1.9 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

 У разі відмови скласти податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної, покупець також має право заповнити заяву із скаргою на такого продавця до податкової декларації з ПДВ.

 Форма заяви про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування (Д7) (додаток 7) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями.

Виходячи з форми додатку 7 у відповідних його графах покупцю необхідно вказувати показники, що підтверджуються первинними документами, копії яких додаються до заяви, а також опис порушень продавця, зокрема у разі відмови скласти податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної зазначаються номер і дата первинного документа, що засвідчує факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів/послуг, або факт отримання/повернення таких товарів/послуг.

 

ЗІР 101.24


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X