Головна » Бухгалтеру » Консультації » Порядок відображення відпустки за свій рахунок в об’єднаному звіту з ПДФО та ЄСВ
Консультації

Порядок відображення відпустки за свій рахунок в об’єднаному звіту з ПДФО та ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Наразі є багато працівників які знаходяться у відпустках за свій рахунок. Звісно, постає питання відображення їх у Об’єднаному звіті. Почнемо з Д1.

Незалежно від того частину місяця чи весь місяць працівник перебував у відпустці за свій рахунок, його обов’язково відображаємо в Д1.

Кількість календарних днів такої відпустки, що припала на відповідний місяць звітного кварталу, зазначаємо в графі 13.

Якщо працівникові за частину місяця нараховувалася зарплата, то дні відпустки за свій рахунок вказуємо за рядком з зарплатою (в прикладі 1 працівник Князенко О. С.).

Якщо ж зарплата відсутня, бо працівник весь місяць сидить за свій рахунок і нічого не отримує, то все одно формуємо на нього рядочок без сумових показників, але з кількістю днів відпустки за свій рахунок (графа 13) та кількістю днів у трудових відносинах (графа 14, в прикладі 1 працівник Усенко Л. О.). В графі 08 вказуємо той же код категорії застрахованої особи, з яким відображаємо зарплату.

Щодо вимоги про ЄСВ з мінімалки. Якщо працівник основний без інвалідності і є база нарахування в місяці звітного кварталу, то виконуємо вимогу про сплату ЄСВ з мінзарплати. Якщо нема доходу — немає й ЄСВ.

Приклад 1. У лютому 2022 року у відпустці без збереження зарплати працівник:

— Князенко О. С. (основне місце роботи, повна зайнятість, ставка ЄСВ — 22 %) знаходився з 24.02.2022 (5 календарних днів). Зарплата за лютий склала 5610 грн (ЄСВ — 1234,20 грн), інших нарахувань, що входять до бази справляння ЄСВ не було;

— Усенко Л.О. (основне місце роботи, повна зайнятість, ставка ЄСВ — 22 %) перебував весь місяць. База нарахування ЄСВ дорівнює нулю.

В Д1 за лютий 2022 року на Князенка О. С. формуємо два рядочки. Один з сумою зарплати за лютий та кількістю днів відпустки за свій рахунок (графа 13). Другий — з додатковою базою нарахування ЄСВ. Адже фактична база, в яку увійшла зарплата за лютий (5610 грн), нижча за мінзарплату, що діяла в лютому (6500 грн). Тож на різницю (890 грн) слід донарахувати ЄСВ (195,80 грн).

На Усенка Л. О. в Д1 за лютий формуємо один рядок, в якому зазначаємо серед іншого кількість днів відпустки за свій рахунок (графа 13) та кількість днів у трудових відносинах (графа 14).

Дивимося фрагмент Д1 за лютий за відомостями на зазначених працівників на рис. 1.

Рис. 1. Фрагмент Д1. Відпустка за свій рахунок

В 4ДФ окремо відпустку за свій рахунок не показуємо. Ба більше. Якщо працівник весь місяць був без збереження зарплати й немає нарахувань, то порожній рядок на нього в 4ДФ не формуємо. На відміну від пенсійників, податківцям працівники без доходів не цікаві. Тож в 4ДФ за лютий 2022 року з двох працівників з прикладу 1 потрапить лише Князенко О. С., якому було нараховано дохід у лютому.

В Д5 початок/закінчення відпустки за свій рахунок не відображаємо.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X