Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Уникнення подвійного оподаткування: ФОП, він же найманий працівник – сплата ЄСВ
Ініціативи законотворців

Уникнення подвійного оподаткування: ФОП, він же найманий працівник – сплата ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

До ВРУ подано Законопроект, покликаний виправити несправедливість із подвійного оподаткування, під котре підпадають ФОП, які до того ж є найманими працівниками.

Зареєстровано Законопроект 2190-1 з метою відновлення прав та законних економічних та соціальних інтересів фізичних осіб – підприємців, а також удосконалення норм чинного законодавства України щодо нарахування та сплати ЄСВ, зняття соціальної напруги у бізнес середовищі.

“Сьогодні ми маємо ситуацію коли особа, маючи основне місце роботи, у випадку його реєстрації підприємцем та створення власного бізнесу, підпадає, по суті, під подвійне оподаткування ЄСВ (за основним та неосновним місцем роботи), хоча в результаті не отримує соціальні гарантії у подвійному розмірі. Ця проблема також потребує чіткого законодавчого визначення.”, – говориться в поданні до Законопроекту.

Законопроектом пропонується чітко регламентувати, шляхом доповнення частиною 5 статтю 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що фізичні особи-підприємці, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони працюють відповідно до закону за трудовим договором та отримують за основним місцем роботи та/або роботи за сумісництвом заробітну плату у загальному розмірі не менше гарантованої державою мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України Про державний бюджет України на відповідний рік.

Також Законопроект пропонує врегулювати на користь платників ситуацію із “спячими” ФОП

Регламентується право контролюючих органів (зокрема державної фіскальної служби), у разі виявлення, що ФОП не здійснює господарську діяльність та не сплачує податки і збори більше ніж 6 (шість) місяців, звернутися до державного реєстратора із заявою про припинення господарської діяльності такого ФОП. При цьому контролюючий орган повідомляє такого ФОП письмово про намір звернутися до державного реєстратора за 30 днів до такого звернення.

І саме головне – законопроектом передбачено списання нарахованої, але не сплаченої пені, нарахованої на суму недоїмки по сплаті ЄСВ, в період від 01 січня 2017 року до моменту вступу в силу законопроекту, у разі його прийняття.

77 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X