Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як розблокувати податкову накладну?
Консультації

Як розблокувати податкову накладну?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Інформацію щодо податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК), реєстрація яких зупинена, платник ПДВ отримує через електронний кабінет.

Про зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН свідчитиме квитанція, яку платник ПДВ отримає в автоматичному режимі протягом операційного дня (п. 8, 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165; далі — Порядок № 1165). У квитанції зазначать:

  • номер і дату складення ПН/РК;
  • перелік критеріїв ризиковості платника ПДВ та/або операції, на підставі яких зупинили реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
  • розрахунок показника за кожним критерієм;
  • пропозицію платнику ПДВ надати пояснення і копії документів, щоб ухвалити рішення про реєстрацію ПН або РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

Отримали квитанцію? Не намагайтеся зареєструвати ПН/РК повторно. Що робити? Звісно, намагатися її розблокувати — подати письмові пояснення разом із копіями документів на підтвердження інформації, зазначеної у заблокованій ПН. Зробити це потрібно протягом 365 днів від дати виникнення зобов’язань, зазначених у заблокованій ПН (див. інфостенд від ДПС).

Розблокування податкових накладних алгоритм дій

За якими критеріями блокують ПН та РК

Кожна ПН або РК, які відправляєте на реєстрацію в ЄРПН, проходить чотири етапи перевірки у системі моніторингу критеріїв оцінки ризиків.

ПН можуть зареєструвати, якщо вона:

  • відповідає хоча б одній з ознак безумовної реєстрації (п. 5 Порядку № 1165);
  • не пройшла критеріїв безумовної реєстрації, але платник має позитивну податкову історію (п. 7 Порядку № 1165);
  • не пройшла критеріїв безумовної реєстрації і платник без позитивної історії, але операція не має ознак ризиковості (п. 7 Порядку № 1165).

ПН заблокують, якщо одночасно:

  • ПН не відповідає ознакам безумовної реєстрації;
  • платник податку або операція відповідають хоча б одному критерію ризиковості (п. 6 Порядку № 1165).

Механізм моніторингу наведемо на Схемі.

Алгоритм автоматизованого моніторингу ПН/РК

Як правильно заповнити Таблицю даних платника ПДВ

Таблиця даних платника податку на додану вартість допоможе не допустити зупинення реєстрації ПН/РК за ідентичними операціями.

Таблицю подайте за встановленою формою згідно з додатком 5 до Порядку № 1165 разом із поясненням.

Таблиця має містити тільки ті коди УКТ ЗЕД і ті коди КВЕД, які дійсно відповідають діяльності платника, по якому зупинена податкова накладна. До Таблиці обов’язково додайте пояснення щодо діяльності підприємства та копії документів, які її підтверджують. Коди УКТ ЗЕД або ДКПП зазначайте із такою самою кількістю знаків, що й у вхідних та вихідних ПН.

Увага: Таблицю даних платника ПДВ можете подати як до, так і після зупинення реєстрації ПН/РК.

Заповніть її за таким алгоритмом:

Як статус ризикового платника впливає на блокування податкової накладної

Якщо підприємство включили до переліку ризикових — очікуйте, що майже всі ПН/РК будуть заблоковані.

Тому перш ніж розблоковувати ПН/РК, позбудьтеся статусу ризикового платника. Для цього подайте регіональній комісії ДПС в електронній формі інформацію та копії документів про невідповідність підприємства критеріям ризикового платника. Перелік таких документів знайдете в пункті 6 Порядку № 1165. В інформації детально опишіть свою господарську діяльність, щоб довести податківцям її реальність.

Алгоритм розблокування податкової накладної

Якщо отримали повідомлення про зупинення реєстрації ПН/РК — готуйте документи на розблокування. Для цього подайте в електронній формі на розгляд регіональній комісії письмові пояснення та копії документів, що необхідні податківцям, аби ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК (п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520; далі — Порядок № 520).

Скарга на розблокування податкових накладних

Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН можна оскаржувати в адміністративному чи судовому порядку (п. 13 Порядку № 520).

24 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X