Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як в об’єднаному звіті з ПДФО та ЄСВ відобразити несвоєчасну виплату зарплати
Консультації

Як в об’єднаному звіті з ПДФО та ЄСВ відобразити несвоєчасну виплату зарплати

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Почнемо з Д1. Виплати, що входять до бази нарахування ЄСВ, відображаємо у Д1, сформованому за той місяць звітного кварталу, в якому вони були фактично нараховані в бухобліку. Тобто тут «рулить» місяць нарахування. Факт виплати для Д1 не цікавий.

Переходимо до 4ДФ. В цьому додатку податкові агенти відображають як нарахування, так і виплату зарплати, сплату ПДФО, ВЗ.

Причому, якщо нараховану зарплату виплачено у встановлені терміни в місяці, що йде за місяцем нарахування, то вона має бути відображена в 4ДФ за той місяць, в якому така зарплата була нарахована. Аналогічно в цьому випадку відображаємо ПДФО та ВЗ, утримані й перераховані з такої своєчасно виплаченої зарплати.

Тобто, якщо зарплата виплачена, податки сплачені своєчасно, то в 4ДФ графи 3а = 3, 4а = 4, 5а = 5.

А якщо місяць, що настає за місяцем нарахування зарплати, минув, а її виплата не проведена?

Тоді виплату зарплати та сплату ПДФО й ВЗ з такої несвоєчасно виплаченої зарплати відображаємо в 4ДФ за ті місяці, в яких їх було фактично перераховано (виплачено).

Приклад 1. На підприємстві була виплачена лише зарплата за першу половину лютого 2022 року (аванс, виплата 22.02.2022). Зарплата за другу половину місяця була нарахована, але її виплата проведена у квітні 2022 року. ПДФО та ВЗ з нарахованої та невиплаченої частини зарплати за лютий були перераховані до бюджету 30 березня 2022 року.

Сума зарплати за лютий, нарахована працівникові Одарченку С. К. (податковий номер 3000111155) — 10000 грн (ЄСВ — 2200 грн, ПДФО — 1800 грн, ВЗ — 150 грн). Сума своєчасно виплаченої йому зарплати за лютий — 4427,50 грн. В «брудній» (до нарахування) сумі це 5500 грн (ПДФО — 990 грн, ВЗ — 82,50 грн).

В Д1 за лютий 2022 року відображаємо нараховану зарплату в загальному порядку (див. рис. 1).

В 4ДФ за лютий 2022 року в графах:

— 3а, 4а, 5а вказуємо загальну суму нарахованих зарплати (10000 грн), ПДФО (1800 грн), ВЗ (150 грн) відповідно;

— 3, 4, 5 проставляємо своєчасно виплачену зарплату за лютий (в «брудній» сумі — 5500 грн) та сплачені з цієї суми ПДФО (990 грн) й ВЗ (82,50 грн) відповідно.

Увага! Не дивлячись на те, що ПДФО та ВЗ з зарплати за другу половину лютого, яка так і не була виплачена у встановлені строки, було перераховано своєчасно у березні (місяці, що йде за місяцем нарахування зарплати), в 4ДФ за лютий їх суми не зазначаємо. Тут діє правило: якщо зарплата не виплачена в місяці, що йде за місяцем її нарахування, то всі податки, що сплачуються з неї відображаємо в тих місяцях, в яких вони фактично сплачені.

З цим погоджуються й податківці. Так у роз’ясненні в категорії 103.25 Бази знань ДПСУ зазначає: якщо зарплату виплачують несвоєчасно, то, незважаючи на те, що ПДФО перераховують до бюджету протягом 30-ти календарних днів, наступних за місяцем її нарахування, суму фактично перерахованого до бюджету податку з такої зарплати слід відобразити у графі 4 за той місяць звітного кварталу, в якому ПДФО було фактично перераховано.

Дивимося порядок заповнення 4ДФ на рис. 2.

А чи будуть загрожувати роботодавцеві трудові штрафи за несвоєчасно виплату зарплати? Частина 3 ст. 10 Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX звільняє роботодавців від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо вони доведуть, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X