Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який ІПН зазначати у податковій накладній на операції з постачання товарів для невиробничого використання?
Консультації

Який ІПН зазначати у податковій накладній на операції з постачання товарів для невиробничого використання?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Податківці пояснили, який ІПН потрібно застосовувати при заповнені податкової накладної при здійсненні операцій з постачання товарів (послуг) для невиробничого використання у межах балансу платника податку.

Так у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися:

  • в операціях, що не є об’єктом оподаткування;
  • в операціях, звільнених від оподаткування;
  • в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
  • в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У таких зведених податкових накладних у графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «600000000000», а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини («04» — Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання). Тобто умовний ІПН «600000000000»зазначається при складанні зведеної податкової накладної за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними у звітному (податковому) періоді для використання в неоподатковуваних операціях, у тому числі що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку

А от умовний ІПН «400000000000» зазначається у разі складання податкової накладної за товарами (послугами), які були придбані у попередніх звітних (податкових) періодах для використання в оподатковуваних операціях, та які у звітному (податковому) періоді починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, зокрема в операціях з постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання.

(лист ДФСУ від 15.03.2016 р. № 4465/5/99-99-19-03-02-16)


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X