Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який ІПН зазначати у податковій накладній на операції з постачання товарів для невиробничого використання?
Консультації

Який ІПН зазначати у податковій накладній на операції з постачання товарів для невиробничого використання?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Податківці пояснили, який ІПН потрібно застосовувати при заповнені податкової накладної при здійсненні операцій з постачання товарів (послуг) для невиробничого використання у межах балансу платника податку.

Так у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися:

  • в операціях, що не є об’єктом оподаткування;
  • в операціях, звільнених від оподаткування;
  • в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
  • в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У таких зведених податкових накладних у графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «600000000000», а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини («04» — Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання). Тобто умовний ІПН «600000000000»зазначається при складанні зведеної податкової накладної за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними у звітному (податковому) періоді для використання в неоподатковуваних операціях, у тому числі що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку

А от умовний ІПН «400000000000» зазначається у разі складання податкової накладної за товарами (послугами), які були придбані у попередніх звітних (податкових) періодах для використання в оподатковуваних операціях, та які у звітному (податковому) періоді починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, зокрема в операціях з постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання.

Читати по темі:  Тайный проект Минфина: бизнес – парализован, налоговик – «упакован» (ДОКУМЕНТ)

(лист ДФСУ від 15.03.2016 р. № 4465/5/99-99-19-03-02-16)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Если вы желаете преуспеть, вы должны искать новые пути, а не ходить по истоптанным дорогам достигнутого успеха

Який ІПН зазначати у податковій накладній на операції з постачання товарів для невиробничого використання?

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом