Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Закон № 3219 про скасування воєнних податкових пільг опубліковано
Ініціативи законотворців

Закон № 3219 про скасування воєнних податкових пільг опубліковано

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

26 липня В. Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” (раніше це законопроєкт №8401). Про це повідомив Д. Гетманцев: “Законопроєкт 8401 став законом. Користуйтеся”, також у своєму Телеграм-каналі про це зауважив й Железняк.

Відповідна інформація про підписання Закону вже міститься у картці законопроєкту на сайті ВРУ.

Остаточний текст закону вже оприлюднений на сайті ВРУ.

А вже 28 липня Закон №3219 опубліковано в “Голосі України”. Але його норми починають діяти з 1 серпня.

Податківці вже підготували та оприлюднили Інформаційний лист №4, присвячений змінам за Законом №3219. 

Як розповідали у Мінфіні, з 1 серпня 2023 року ним передбачено:

1) скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу. Водночас платник матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання спрощеної системи.

2) відновлення для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп обов’язку сплачувати єдиний податок, крім тих, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України;

3) відновлення проведення планових документальних перевірок виключно для платників податків, які:

  • здійснюють діяльність у сфері виробництва та/ або реалізації підакцизної продукції;
  • здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • надають фінансові, платіжні послуги

4) проведення позапланових документальних перевірок платників податку за виключним переліком, визначеним законом

5) відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

Також з 1 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО (крім санкцій за порушення, що вчинені на окупованих територіях чи територіях бойових дій).

Водночас встановлюється зменшений розмір штрафу штрафних санкцій (25% та 50% вартості товару замість 100% і 150% відповідно) за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу розрахункового документа на неповну суму покупки, що застосовуються до ФОП – платників єдиного податку (до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 1 серпня 2025 року).

Крім того, передбачено, що у разі сплати платником податків протягом 30 днів сум податків і зборів, донарахованих за результатами документальних перевірок, штрафні санкції не застосовуватимуться, а пеня не нараховуватиметься.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка