Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » ЄСВ, сплачений ФОП авансом за березень-квітень, зарахують у майбутні платежі
Ініціативи законотворців

ЄСВ, сплачений ФОП авансом за березень-квітень, зарахують у майбутні платежі

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДПС 20.03.2020 р. розмістила новий інформаційний лист за № 7. У ньому розповіли про нововведення для бізнесу, які передбачені Законом України від 17.03.2020 р.  № 533-IX.

Серед питань, на які відповіли податківці, — як працює звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

Зокрема, відмітили, що самозайняті особи на власний розсуд вирішують чи застосувати їм передбачене звільнення від сплати ЄСВ за березень-квітень 2020 року.

Якщо самостійно визначено базу нарахування ЄСВ за звітні періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року у Звіті з ЄСВ, то це свідчитиме про прийняття платником рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за вказані періоди.

Якщо ж платник оплатив ЄСВ за березень та квітень 2020 року до набрання чинності Законом № 533, тоді такі суми податковий орган  (без будь-яких заяв платників ЄСВ) зарахує у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника недоїмки, штрафів та/або пені по ЄСВ), крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування ЄСВ за звітний період у Звіті з ЄСВ.

29 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X