Головна » Бухгалтеру » Консультації » Алгоритм дії при перевірці будь-яких контролерів
Консультації Юридичні консультації

Алгоритм дії при перевірці будь-яких контролерів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Ідентифікація контролера

Ви маєте право вимагати в особи. Котра до вас завітала із перевіркою, службове посвідчення. Зафіксуйте будь-яким зручним для вас способом: фото, відео, записати в щоденник, тощо дані про контролюючий орган, ПІБ та посаду перевіряючого. Також потрібно пам’ятати про журнал перевірок, котрий має бути на підприємстві та у якому контролер має засвідчити свій візит. (це добре тягне час)

Визначення підстав

З’ясуйте на яких підставах проводиться перевірка та вимагайте документи, які це підтверджують: копії Наказу, оригінал направлення. За будь-яких обставин не підписуйте жодні!!! документи.

Жодні документи, навіть котрі вам запропонує інспектор та буде вимагати вашого підпису, підписувати НЕМОЖНА! Подібні документи підписуються лише керівником!

Повідомити про небезпеку всім!

Негайно, як тільки перевірка у вас на порозі – повідомте керівника, чи особу котра відповідає за кадровий\бухгалтерський облік підприємства. Потрібно терміново повідомити керівнику всі відомості, котрі ви вже дізнались у перевіряючого (котролюючий орган, підстави, інше)

Тягніть час!

Задача номер один – дати можливість керівнику чи юристу підприємства прибути на місце та надати вам, за потреби, юридичну та психологічну підтримку. Поки, ви повідомили керівника, очікуєте його приїзду, не поспішаючи із толком та уважністю вивчіть надані вам документи (наказ, посвідчення,т.і).

Уважно вивчіть про що в них йдеться. Головне, зверніть увагу на дату наказу та термін його дії. Правильність назви підприємства, котре прийшли перевіряти та адресу. Вивчіть строки проведення перевірки. Ви маєте право зателефонувати до контролюючого органу і поцікавитись, чи дійсно працюють там такі-то спеціалісти та чи направлені вони на перевірку і куди саме.

Якщо перевіряючі без дозволу чи вашої участі, самоуправно, беруть документи, заходять до приміщень, наприклад, без спецодягу чи засобів захисту, намагаються чинити вам перепони для доступу до вашого робочого місяця – викликайте 102 (поліція).

Не балакайте: мовчання – золото!

Не відповідайте на запитання перевіряючих до приїзду керівника чи юриста, чи іншої уповноваженої особи.

Не панікуйте – не нервуйте!

Перевірка – це не розстріл і не тортури вас особисто! Перевіряють роботодавця! Жодного тиску перевіряючи чинити вам не мають права, навіть якщо вони вас залякують і говорять гучним та роздратованим тоном. Одягніть свою святкову, для такого випадку, «броню» – ви в танку!

Фіксуйте все на камери смартфонів

Дякувати Богу прогрес дістався всіх! Ви маєте повне право здійснювати відео фіксацію всіх дій контролюючих органів, але завчасно їх попередивши. Завчасно, мається на увазі безпосередньо перед тим як ввімкнути камеру.

А якщо у вас в офісі вже встановлено систему відео фіксації, то ви все одно попередьте контролерів, та все одно ви маєте іще додатково знімати смартфоном все, що відбувається. Повірте, вам це дуже допоможе надалі, перевіряючі не завжди можуть тримати себе у рамках та бути чемними.

Не проявляйте активність – будьте спокійні, навіть байдужими.

Без прямого розпорядження директора не слід підписувати документи!

Вести бесіди чи відповідати на питання контролерів!

Якщо вам дискомфортно чи погано – ви маєте повне право покинути приміщення (вийти задля подихати повітря, попити води, т.і.)

Ви можете просто мовчки сидіти із байдужим видом – вас не може ніхто примусити говорити чи писати!

Ви маєте право вимагати присутності адвокати, навіть коли вам говорять, що такого у них ще не було і ви надивились фільмів, це не обшук  і т.і.

Ми вже писали і давали подібного роду поради у наших статтях

АЛЕ

Головна порада залишається не змінною – порядок у документах та дотримання букви закону запорука вашого спокою і непідробної байдужості при будь-яких перевірках:)

67 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X