Консультації

Червоний маркер для контролерів – наявність тільки керівного складу на виробничому підприємстві

Тільки вчора ми публікували статтю про червоні маркери при перевірці органами ДПС, як сьогодні вже схоже повідомлення від Управління Держпраці. 

Інспекційне відвідування з питань оформлення трудових відносин проведено у товаристві, котре займається виробництвом цегли у місті Самбір.

За результатами проведення перевірки, інспектори праці встановили, що у трудових відносинах з товариством перебувають лише працівники, котрі займають посади керівного складу. Документів, про укладення трудових відносин з працівниками робочих спеціальностей керівництвом товариства для перевірки не представлено.

Однак, за місцем здійснення діяльності інспектори праці таки зафіксували за виконанням трудових функцій 5 працівників робітничих професій. Нелегально трудові функції виконували особи, коті займались складанням цегли, її погрузкою тощо.

Один із працівників повідомив, що працює у товаристві неофіційно вже понад 2 роки, інший – більше 10 років.

За використання праці незадекларованих працівників керівництво товариства понесе адміністративну відповідальність, передбачену частиною 3 статті 41 КУпАП, а суб’єкт господарювання – фінансову (у вигляді штрафу) передбачену статтею 265 КЗпП України.

Нагадаємо, юридичні особи, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.(наразі 50 000,00 грн)

У випадку вчинення такого порушення повторно протягом двох років санкція застосовується у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.(наразі 150 000 грн)

Держпраці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

2 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

2 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

2 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago