Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи потрібно фізичній особі підприємцю, який має основне місце роботи, повідомляти про сплату ЄСВ роботодавцем?
Консультації

Чи потрібно фізичній особі підприємцю, який має основне місце роботи, повідомляти про сплату ЄСВ роботодавцем?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

з 01.01.2021 фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Така норма введена Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX.

Відповідно до статті 20 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» податковим органам  з метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати єдиного внеску надається доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески.

Таким чином, ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повинні повідомляти про факт сплати за них ЄСВ роботодавцем.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Закрыли ФОП - ждите проверки!
Мітки

Наша розсилка

Події

квітень, 2021

X