Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП і є найманими працівниками?
Консультації

Чи звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП і є найманими працівниками?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є ФОП, в тому числі ФОП – платники ЄП, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від неї).

Відповідно дочаст.4 ст. 4 Закону №2464, право на звільнення від сплати ЄВ за себе мають ФОП за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Отже,Законом №2464  не передбачено звільнення від сплати ЄВ за себе ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами). Виключенням є тільки ФОП за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Як подавати фінзвітність через Електронний кабінет у складі декларації з податку на прибуток?

Наша розсилка

Події

вересень, 2020

X