Держоргани інформують

Держтендери – надавати довідку про відсутність податкової заборгованості можна електронно

За законом України “Про публічні закупівлі”, замовник може  відмовити учаснику закупівлі і відхилити його тендерну пропозицію, якщо учасник має заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

Документацію про відсутність заборгованості можна подати у довільній формі, при чому  замовник  визначає спосіб її подачі лише для переможця процедури закупівлі. Довідка про відсутність заборгованості видається органами доходів і зборів у паперовому або електронному вигляді.

Щоб покращити сервісне обслуговування платників, спростити їх взаємодію з контролюючими органами та пришвидшити процес видачі довідки, було доопрацьовано сервіс “Електронний кабінет платника” (https://cabinet.sfs.gov.ua). Використовуючи електронний цифровий підпис (ЕЦП), користувач може надіслати заяву та отримати довідку в електронному вигляді, яка буде підписана ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючого органу.

Державні замовники, а також будь-які зацікавлені органи, можуть переглянути видані платникам довідки у відкритій частині Електронного кабінету платника, вхід до якої здійснюється без ідентифікації користувача. Пошук довідки можу здійснюватися за параметрами “Індивідуальний податковий номер”, “Номер довідки” або “Дата довідки”.

Мінекономрозвитку наполегливо рекомендує держзамовникам використовувати описаний сервіс під час перевірки заборгованості в учасників тендерів і визначати це у тендерній документації. Ми намагаємося максимально спростити участь бізнесу в закупівлях, а електронізація і зменшення кількості безпосередніх контактів з чиновниками – безперечний крок назустріч бізнесу“, – зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Урядовий портал

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago