Категорія: Консультації

Дивіденди у 2015 році: підприємство платник єдиного податку

Підприємство – платник єдиного податку має одного засновника – фізичну особу. Як часто можна нараховувати та виплачувати дивіденди? Як оподатковуються дивіденди у 2015 році?

У пп. 14.1.49 ПКУ сказано, що дивіденди – це платіж, що здійснюється юридичною особою – емітентом корпоративних прав на користь власника таких корпоративних прав у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Згідно п. 4 П(С)БО 15 дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства.

Якщо за показниками фінзвітності підприємство має бухгалтерський прибуток (про що свідчить К-т 441 “Прибуток нерозподілений”) це є підставою для прийняття рішення про виплату дивідендів.

Періодичність нарахування та виплати дивідендів законодавством встановлена лише для акціонерних товариств. Рішення щодо кожної виплати частини дивідендів приймається засновниками (засновником) на зборах та засвідчується протоколом зборів. На підставі протоколу керівник підприємства видає наказ про нарахування та виплату дивідендів.

Якщо дивіденди виплачуються фізособі, згідно пп. 57.1-1.3 ПКУ авансовий внесок, передбачений пп. 57.1-1.2 ПКУ не справляється.

Підприємство – платник ЄП, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (пп. 170.5.2 ПКУ). Застосування ставок ПДФО у розмірі 5 або 20% відповідно до пп. 167.5.1 та пп. 167.5.2 ПКУ, залежить від того, чи є податковий агент платником податку на прибуток підприємств. Враховуючи умови запитання, ставка ПДФО за нарахованими дивідендами платником ЄП становить 20%.

Доходи з джерела їх походження в Україні є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ). Відповідно при нарахуванні та сплаті дивідендів на користь фізичної особи нараховується та сплачується військовий збір за ставкою 1,5 %.

Зауважимо, що у податковому розрахунку за формою N 1ДФ (нова форма затверджена наказом Мінфіну від 13.01.2015р. №4) нарахування дивідендів, які оподатковуюються ПДФО відображається у розділі І під ознакою доходу 109 та у розділі ІІ у рядку “Військовий збір” відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору.

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: дивіденди

Recent Posts

Розбір основних видів комбінацій японських свічок: про що вони говорять?

Існують різні методи технічного аналізу, які у своїй роботі використовують інвестори, трейдери та аналітики на…

5 днів ago

Чехол на Samsung S23 FE: гид для покупателя

Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…

2 тижні ago

Віртуальний номер для бізнесу: чому компанії обирають Freezvon

У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…

2 тижні ago

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

3 тижні ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

3 тижні ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

1 місяць ago