Категорія: Консультації

Дивіденди у 2015 році: підприємство платник єдиного податку

Підприємство – платник єдиного податку має одного засновника – фізичну особу. Як часто можна нараховувати та виплачувати дивіденди? Як оподатковуються дивіденди у 2015 році?

У пп. 14.1.49 ПКУ сказано, що дивіденди – це платіж, що здійснюється юридичною особою – емітентом корпоративних прав на користь власника таких корпоративних прав у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Згідно п. 4 П(С)БО 15 дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства.

Якщо за показниками фінзвітності підприємство має бухгалтерський прибуток (про що свідчить К-т 441 “Прибуток нерозподілений”) це є підставою для прийняття рішення про виплату дивідендів.

Періодичність нарахування та виплати дивідендів законодавством встановлена лише для акціонерних товариств. Рішення щодо кожної виплати частини дивідендів приймається засновниками (засновником) на зборах та засвідчується протоколом зборів. На підставі протоколу керівник підприємства видає наказ про нарахування та виплату дивідендів.

Якщо дивіденди виплачуються фізособі, згідно пп. 57.1-1.3 ПКУ авансовий внесок, передбачений пп. 57.1-1.2 ПКУ не справляється.

Підприємство – платник ЄП, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (пп. 170.5.2 ПКУ). Застосування ставок ПДФО у розмірі 5 або 20% відповідно до пп. 167.5.1 та пп. 167.5.2 ПКУ, залежить від того, чи є податковий агент платником податку на прибуток підприємств. Враховуючи умови запитання, ставка ПДФО за нарахованими дивідендами платником ЄП становить 20%.

Доходи з джерела їх походження в Україні є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ). Відповідно при нарахуванні та сплаті дивідендів на користь фізичної особи нараховується та сплачується військовий збір за ставкою 1,5 %.

Зауважимо, що у податковому розрахунку за формою N 1ДФ (нова форма затверджена наказом Мінфіну від 13.01.2015р. №4) нарахування дивідендів, які оподатковуюються ПДФО відображається у розділі І під ознакою доходу 109 та у розділі ІІ у рядку “Військовий збір” відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору.

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: дивіденди

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

3 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago