Головна » Бухгалтеру » Консультації » До доходу ФОП єдинника не включається сума коштів, виплачена відповідно до ст. 2 Закону № 1071
Консультації

До доходу ФОП єдинника не включається сума коштів, виплачена відповідно до ст. 2 Закону № 1071

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам, що виплачується фізичним особа – підприємцям – платникам єдиного податку за рахунок коштів державного бюджету не включається до доходу платників єдиного податку.

Нагадаємо, що правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до статті 292 Кодексу для фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.

При цьому, до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській  діяльності.

Крім того, Законом України від 4 грудня 2020 року № 1072-ІХ були внесені зміни до підрозділу 8 розділу ХХ Кодексу, а саме доповнено пунктом 7 наступного змісту:

«до складу доходу платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця не включається сума коштів, яка надійшла як одноразова матеріальна допомога застрахованим особам, що виплачується такому платнику за рахунок коштів державного бюджету відповідно до статті 2 Закону України від 4 грудня 2020 року № 1071-IX».

 

ДПС

39 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X