Головна » Бухгалтеру » Консультації » До якого контролюючого органу ЮО подається заява про застосування спрощеної системи оподаткування (третя група платника ЄП) у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району?
Консультації

До якого контролюючого органу ЮО подається заява про застосування спрощеної системи оподаткування (третя група платника ЄП) у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

 Відповідно до п. 298.1ст. 298  ПКУ порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку, зокрема третьої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.
     Підпунктом 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву.
     Згідно із п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
     Сплата єдиного податку платниками третьої групи здійснюється за місцем податкової адреси (п. 295.4 ст. 295 ПКУ).
     Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (п. 45.2 ст. 45 ПКУ).
     Згідно з частиною восьмою ст. 45 «Виконання Державного бюджету України за доходами» Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI зі змінами і доповненнями (далі – БКУ) у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
     Єдиний податок є місцевим податком, тому норма ст. 45 БКУ на нього не поширюється.
     Згідно з п. 1.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
  

Читати по темі:  Як отримати грошову компенсацію замість щорічної відпустки .

Оскільки надання податкової звітності з єдиного податку суб’єктом господарювання здійснюється до контролюючого органу за місцем податкової адреси, та справляння єдиного податку не пов’язано з місцями розташування майна та/або об’єктів оподаткування суб’єкті господарювання, то заява про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни суб’єктом господарювання місця податкової адреси, пов’язаної із зміною адміністративного району, має надаватися до контролюючого органу за основним місцем обліку, де такий суб’єкт господарювання перебуває у стані 30 (платник в стані переходу до іншої ДПІ) або 65 (платник з наступного року (основне місце обліку).

     Заява до контролюючого органу за основним місцем обліку (стан платника «30» або «65») подається платником податків не пізніше ніж за 15 календарних днів, до початку наступного звітного кварталу, з розрахунком доходу за попередній календарний рік.

ЗІР 108.01.01


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

листопад, 2020

X