Головна » Бухгалтеру » Консультації » Добові при відрядженнях у 2020 році: яка сума оподатковується?
Консультації

Добові при відрядженнях у 2020 році: яка сума оподатковується?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

До оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу платника податку — фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням (добові):

  • у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження,
  • для відряджень за кордон — не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, встановленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день (пп. 170.9.1 ст. 170 ПКУ).

Мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2020 року становить 4 723 грн (ст. 8 Закону України від 14.11.2019 р. № 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).

Отже, в 2020 році неоподатковувана податком на доходи фізичних осіб сума добових для відряджень у межах території України становить 472,3 грн.

Нагадуємо, що суми витрат на відрядження (добові) державних службовців та інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами та установами, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, встановлено у додатку 1 до постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98 від у такому розмірі:

  • 60 грн — у разі відряджень по Україні;
  • в конкретних сумах (виражених у дол. США) залежно від країни відрядження — для закордонних відряджень.

Сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %) та відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ як додаткове благо.

Вісник ДПС

38 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X