Консультації

Договори ЦПХ водіїв із перевізником: коли можливі трудові відносини, а коли цивільно-правові?

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області під час проведення інспекційного відвідування одного з підприємців Іршавщини встановили, що  місцевий автоперевізник – використовує працю водіїв вантажних автомобілів  на умовах  цивільно-правових договорів.

Робота, яку виконує працівник на користь суб’єкта господарювання, за вимогами цивільно-правового договору, не повинна  збігатися з основним видом його економічної діяльності.

Тобто роботодавець мав укласти зі своїми працівниками, котрі виконували  роботи з виконання вантажних  автоперевезень, трудові договори. Про наявність трудових відносин свідчить і той факт, що оплату праці тут проводили не за конкретний результат, а за процес праці протягом відповідного проміжку часу.

Тому вона має форму заробітної плати.  Загалом, як стало відомо, на цивільно-правових засадах на іршавського автоперевізника працювали 24 водії. 

За результатами інспекційного відвідування був складений акт і наданий припис, де вказано, що підприємець допустив до виконання робіт з перевезення вантажів водіїв без укладення з ними трудових договорів, порушивши таким чином вимоги ч3.ст.24 Кодексу законів про працю України.

 «Це доволі поширена практика, коли окремі роботодавці, аби уникнути відповідальності за виявлених нелегальних працівників, використовують саме такий формат трудових відносин зі своїми найманими працівниками, – каже начальник Управління Держпраці краю Богдан Дорош, – таким чином відбувається  підміна трудових відносин цивільно-правовими».

Принагідно повідомляємо, що за фактичний допуск до роботи працівника без оформлення трудових договорів, статтею 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у вигляді штрафу у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного такого працівника.

 

Управління праці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Дорогоцінні каблучки: складності вибору та особливості їх виконання

Універсальність такої прикраси, як каблучка, робить її ще й практичним рішенням у багатьох випадках. Вони…

1 день ago

Профіт або ризик: переваги та недоліки використання геолокації в смартфоні

Технологічний прогрес у сфері мобільних пристроїв призвів до того, що виробники разом із продуктом пропонують…

6 днів ago

Як отримати витяг з єдиного державного реєстру виконавчих проваджень?

Реєстр виконавчих проваджень — це автоматизована платформа, що надає можливість доступу та операцій у електронному…

1 тиждень ago

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

3 тижні ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

1 місяць ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

2 місяці ago