Головна » Бухгалтеру » Консультації » ФОП: Чи буде звільнення від сплати єдиного податку, якщо відпустка менша, ніж місяць?
Консультації

ФОП: Чи буде звільнення від сплати єдиного податку, якщо відпустка менша, ніж місяць?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У такому разі звільнення не буде. Роз’яснимо.

ПКУ передбачив “відпускну” пільгу для єдинників (п. 295.5 ст. 295). Застосовують її в двох випадках – у період відпустки або хвороби.

Скористатися нею можна в разі дотримання таких умов:

  1.  протягом одного календарного місяця на рік, зокрема за час відпустки;
  2.  лише на платників єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників.

Згідно з п. 295.1 ст. 295 ПКУ такі ФОП сплачують єдиний податок авансом не пізніше ніж 20-го числа (включно) поточного місяця. Тобто така категорія підприємців звільняється від сплати місячного авансового внеску з єдиного податку. Це справедливо, оскільки самозайнятий підприємець дохід у період відпустки не отримує.

Про свій намір оформити щорічну відпустку вам потрібно повідомити податкову за місцем свого обліку. Для цього подати відповідну заяву довільної форми, де і зазначити період своєї відпустки.

Авансові внески для єдинника першої або другої групи нараховуються податковим органом на підставі його заяви відповідно до обраної ним ставки єдиного податку, заяви про період щорічної відпустки.

Хоча ПКУ й не визначає строку подання такої заяви, проте краще подавати її до початку відпустки. Оптимально, якщо це відбудеться не пізніше ніж місяць, що передує місяцеві оформлення відпустки. Це допоможе уникнути непорозумінь із нарахуванням авансових платежів з єдиного податку та порушення строків їх сплати.

Якщо ви вже сплатили авансовий внесок за місяць, у якому плануєте бути у відпустці (наприклад, у разі сплати єдиного податку авансом за квартал), така сума за заявою зараховується в рахунок майбутніх платежів із єдиного податку (п. 295.6 ст. 295 ПКУ). Але про це обов’язково зазначте в заяві.

Читати по темі:  Загальнонаціональний карантин продовжено до 30 червня 2021 року

Пам’ятайте: щоб повноправно скористатися пільгою, тривалість відпустки ФОП має становити повний календарний місяць. Тобто її не можна оформити, наприклад, з 10 липня до 10 серпня (включно), або тривалістю 10 чи 20 днів.

Отже, якщо тривалість відпустки менша, ніж однин календарний місяць, то підстав для звільнення від сплати єдиного податку в такому місяці немає.

Отож аби надалі не виникало непорозумінь, дохід у такому місяці в книзі обліку доходів краще не відображати (адже передбачається, що в цей період підприємець не здійснює своєї діяльності). Якщо ж на поточний рахунок ФОП у цей час надійдуть гроші, будьте пильними стосовно документального підтвердження того факту, що ці кошти отримано за товари (послуги), поставлені раніше, або ж це передоплата.

Детально про відпустку ФОП читайте тут

 А. Айвазова “ПП”


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X