Консультації

ФОП: Чи буде звільнення від сплати єдиного податку, якщо відпустка менша, ніж місяць?

У такому разі звільнення не буде. Роз’яснимо.

ПКУ передбачив “відпускну” пільгу для єдинників (п. 295.5 ст. 295). Застосовують її в двох випадках – у період відпустки або хвороби.

Скористатися нею можна в разі дотримання таких умов:

  1.  протягом одного календарного місяця на рік, зокрема за час відпустки;
  2.  лише на платників єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників.

Згідно з п. 295.1 ст. 295 ПКУ такі ФОП сплачують єдиний податок авансом не пізніше ніж 20-го числа (включно) поточного місяця. Тобто така категорія підприємців звільняється від сплати місячного авансового внеску з єдиного податку. Це справедливо, оскільки самозайнятий підприємець дохід у період відпустки не отримує.

Про свій намір оформити щорічну відпустку вам потрібно повідомити податкову за місцем свого обліку. Для цього подати відповідну заяву довільної форми, де і зазначити період своєї відпустки.

Авансові внески для єдинника першої або другої групи нараховуються податковим органом на підставі його заяви відповідно до обраної ним ставки єдиного податку, заяви про період щорічної відпустки.

Хоча ПКУ й не визначає строку подання такої заяви, проте краще подавати її до початку відпустки. Оптимально, якщо це відбудеться не пізніше ніж місяць, що передує місяцеві оформлення відпустки. Це допоможе уникнути непорозумінь із нарахуванням авансових платежів з єдиного податку та порушення строків їх сплати.

Якщо ви вже сплатили авансовий внесок за місяць, у якому плануєте бути у відпустці (наприклад, у разі сплати єдиного податку авансом за квартал), така сума за заявою зараховується в рахунок майбутніх платежів із єдиного податку (п. 295.6 ст. 295 ПКУ). Але про це обов’язково зазначте в заяві.

Пам’ятайте: щоб повноправно скористатися пільгою, тривалість відпустки ФОП має становити повний календарний місяць. Тобто її не можна оформити, наприклад, з 10 липня до 10 серпня (включно), або тривалістю 10 чи 20 днів.

Отже, якщо тривалість відпустки менша, ніж однин календарний місяць, то підстав для звільнення від сплати єдиного податку в такому місяці немає.

Отож аби надалі не виникало непорозумінь, дохід у такому місяці в книзі обліку доходів краще не відображати (адже передбачається, що в цей період підприємець не здійснює своєї діяльності). Якщо ж на поточний рахунок ФОП у цей час надійдуть гроші, будьте пильними стосовно документального підтвердження того факту, що ці кошти отримано за товари (послуги), поставлені раніше, або ж це передоплата.

Детально про відпустку ФОП читайте тут

 А. Айвазова “ПП”

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago