Головна » Бухгалтеру » Консультації » ФОП отримує пенсію за вислугу років. Як із сплатою ЄСВ?
Консультації

ФОП отримує пенсію за вислугу років. Як із сплатою ЄСВ?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Фізична особа – підприємець отримує пенсію за вислугу років. До кінця 2020 року вона повинна сплачувати ЄСВ за себе на загальних підставах, оскільки законом передбачено звільнення таких підприємців від сплати ЄСВ лише при умові , що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Лише з 1 січня 2021 року Законом України від 13.05.2020 № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» ФОП, які отримують пенсію за вислугу років, звільняються від сплати єдиного внеску за себе.

Детальніше- індивідуальна податкова консультація ДПС України №4253/ІПК/99-00-04-05-03-06 від 12.10.2020 р.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо необхідності сплачувати єдиний внесок фізичною особою – підприємцем, який отримує пенсію за вислугу років.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня  2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Дія Закону № 2464 поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску.

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону №  2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Читати по темі:  Реквізити рахунків для зарахування коштів ЄСВ в Житомирській області (чинні з 02.05.2019 р.)

Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 закону № 2464 базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб–підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування є суми, що визначаються такими платниками самостійнодля себе, але не більше максимальної величини бази нарахуванняєдиноговнеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 %. визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464).

Частиною четвертою ст. 4 Закону № 2464 встановлено, що фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Враховуючи викладене,  фізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу років сплачують єдиний внесок на загальних підставах

Додатково повідомляємо, що відповідно до змін, внесених Законом України від 13.05.2020 № 592-IX«Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» з 01.01.2021 звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу років.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

грудень, 2020

X