Консультації

ФОП – роботодавець. Обов’язки щодо сплати податків та подання звітності

ФОП-роботодавець має виконувати  обов’язок своєчасного нараховуння та виплати заробітної плати найманим працівникам, а також  подавати звітність та сплачувати податки.

До початку роботи  працівника слід подати до органу ДФС за місцем обліку ФОП як платника єдиного внеску повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, встановленою  постановою  КМУ  від 17 червня 2015р. №413. 

Підприємці, які використовують працю найманих осіб,  повинні подавати Звіт із ЄСВ за формою додатка 4 до Порядку,  затвердженому наказом Мінфіну України від 14.04.2015р. №435 (у редакції наказу від 15.05.2018 №511). Звіт подається щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають  за останнім  днем звітного місяця. У разі, якщо останній день  строку подання  Звіту припадає на вихідний (святковий) день, останнім днем  його подання вважається перший після нього робочий день  (п.14 р.ІІ Порядку №435).

Про суми нарахованої заробітної плати та суми утриманого податку на доходи фізичних осіб і військового збору підприємцям – роботодавцям  слід звітувати  шляхом подання Податкового розрахунку за формою №1ДФ, затвердженого наказом Мінфіну  України  від 13.01.2015р. №4.

 Податковий розрахунок (Ф. №1ДФ)  подається  щокварталу протягом  40 календарних  днів, що настають за звітним кварталом. Якщо останній день  строку подання Ф.№1ДФ  припадає на вихідний (святковий) день, останнім днем  вважається операційний день, що настає за вихідним  або святковим днем (п.49.20. ст.49 ПКУ).

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються (перераховуються)  під час виплати  заробітної плати. Банки приймають  платіжні документи  на виплату доходу лише за умови  одночасного подання розрахункового документу на перерахування податку і збору до бюджету. Якщо  дохід (зарплата) надається  у не грошовій формі чи виплачується   готівкою із каси, ПДФО та військовий збір  сплачуються  протягом 3-х  банківських днів, що настають за днем  нарахування (виплати, надання) доходу (ст.168 ПКУ).

Єдиний соціальний внесок, нарахований  на заробітну плату працівників, сплачується   не пізніше  20 числа  наступного місяця.     

Для упередження  порушень чинного законодавства  щодо своєчасності та повноти сплати податків та ЄСВ, недопущення втрат бюджету та виникнення податкового боргу, підприємцям слід  уважно  заповнювати реквізити  рахунків у розрахункових документах.   

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чехол на Samsung S23 FE: гид для покупателя

Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…

4 дні ago

Віртуальний номер для бізнесу: чому компанії обирають Freezvon

У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…

6 днів ago

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

2 тижні ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

2 тижні ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

3 тижні ago

В Україні з’явилася платформа автоматичного розрахунку податку з інвестицій

Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…

1 місяць ago