Консультації

ФОП – роботодавець. Обов’язки щодо сплати податків та подання звітності

ФОП-роботодавець має виконувати  обов’язок своєчасного нараховуння та виплати заробітної плати найманим працівникам, а також  подавати звітність та сплачувати податки.

До початку роботи  працівника слід подати до органу ДФС за місцем обліку ФОП як платника єдиного внеску повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, встановленою  постановою  КМУ  від 17 червня 2015р. №413. 

Підприємці, які використовують працю найманих осіб,  повинні подавати Звіт із ЄСВ за формою додатка 4 до Порядку,  затвердженому наказом Мінфіну України від 14.04.2015р. №435 (у редакції наказу від 15.05.2018 №511). Звіт подається щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають  за останнім  днем звітного місяця. У разі, якщо останній день  строку подання  Звіту припадає на вихідний (святковий) день, останнім днем  його подання вважається перший після нього робочий день  (п.14 р.ІІ Порядку №435).

Про суми нарахованої заробітної плати та суми утриманого податку на доходи фізичних осіб і військового збору підприємцям – роботодавцям  слід звітувати  шляхом подання Податкового розрахунку за формою №1ДФ, затвердженого наказом Мінфіну  України  від 13.01.2015р. №4.

 Податковий розрахунок (Ф. №1ДФ)  подається  щокварталу протягом  40 календарних  днів, що настають за звітним кварталом. Якщо останній день  строку подання Ф.№1ДФ  припадає на вихідний (святковий) день, останнім днем  вважається операційний день, що настає за вихідним  або святковим днем (п.49.20. ст.49 ПКУ).

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються (перераховуються)  під час виплати  заробітної плати. Банки приймають  платіжні документи  на виплату доходу лише за умови  одночасного подання розрахункового документу на перерахування податку і збору до бюджету. Якщо  дохід (зарплата) надається  у не грошовій формі чи виплачується   готівкою із каси, ПДФО та військовий збір  сплачуються  протягом 3-х  банківських днів, що настають за днем  нарахування (виплати, надання) доходу (ст.168 ПКУ).

Єдиний соціальний внесок, нарахований  на заробітну плату працівників, сплачується   не пізніше  20 числа  наступного місяця.     

Для упередження  порушень чинного законодавства  щодо своєчасності та повноти сплати податків та ЄСВ, недопущення втрат бюджету та виникнення податкового боргу, підприємцям слід  уважно  заповнювати реквізити  рахунків у розрахункових документах.   

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago