Головна » Бухгалтеру » Консультації » ФОП став пенсіонером: з якого періоду не сплачувати ЄСВ?
Консультації

ФОП став пенсіонером: з якого періоду не сплачувати ЄСВ?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Фізична особа – підприємець, яка набула статус пенсіонера за віком або особа з інвалідністю та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003  № 1058«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.

Місяць, в якому така особа набула право на пенсію за віком або статус особи з інвалідністю, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

На веб–порталі ДПС України працює онлайн сервіс «Реєстр страхувальників». Платники єдиного внеску мають можливість оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску, клас професійного ризику виробництва та іншу інформацію. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника,  податковий номер або серію та номер паспорта.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Оподаткування компенсаційних виплат

Наша розсилка

Події

листопад, 2020

X