Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ІПК ДПС від 02.11.2021 р. № 4152/ІПК/99-00-04-03-03-06 Відшкодовані фізособі судові витрати – це додаткове благо!
Консультації Листи ДФС Нормативна база бухгалтера

ІПК ДПС від 02.11.2021 р. № 4152/ІПК/99-00-04-03-03-06 Відшкодовані фізособі судові витрати – це додаткове благо!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
ДПС: Cуму відшкодованих фізособі судових витрат (витрати на правову допомогу) включають до оподатковуваного доходу як додаткове благо з відповідним оподаткуванням.
 
Якщо ж податковий агент виплачує немайнову (моральну) шкоду за рішенням суду на користь фізособи – платника податків, в розмірі, що перевищує 4-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2021 році – 24000 грн), то суму такого перевищення оподатковують ПДФО і військовим збором на загальних підставах.
 
Позиція ДПС базується на тому, що до оподатковуваного доходу платника належить:
 
– дохід у вигляді відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім сум, що за рішенням суду спрямовують на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище 4-кратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом (пп. “а” пп. 164.2.14 ПКУ);
 
– дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді суми грошового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов’язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з розділом IV ПКУ (пп. “г” пп. 164.2.17 ПКУ).

Поділіться з друзями - підтримайте проект