Консультації

Кабмін знову змінив умови карантину

У червоній зоні заборонено перебування на територіях загального користування без одягнених засобів індивідуального захисту

Кабінет Міністрів України постановою від 22 березня 2021 р № 230 знову змінив Постанова № 1236 . Тобто в черговий раз відкоригував правила карантину і обмежувальних протиепідемічних заходів. Назвемо головні новації.

По-перше, в рамках “жовтого”, “помаранчевого” і “червоного” рівня епідемічної небезпеки дозволили проведення заходів з оцінки якості освіти, тобто пробного і класичного ЗНО.

По-друге, скасували заборону в рамках “жовтого” і “помаранчевого” рівнів епідемічної небезпеки на проведення державними і комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів щодо госпіталізації.

По-третє, для регіонів, в яких встановлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, дозволили місцевим комісіям з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановлювати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи.

По-четверте, на території регіонів, в яких встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, за окремим рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС може заборонятися здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним і залізничним транспортом в межах відповідних регіонів, крім транзитних перевезень і перевезень :

  1.  легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей у віці до 14 років;
  2.  службовими та / або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, установ в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які проінформовані не менше ніж за два дні органи Національної поліції;
  3.  пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, проведеного не більше ніж за 48 годин до дня поїздки.

По-п’яте, перелік заборон для “червоних” регіонів доповнили наступними табу:

  •  за окремим рішенням Держкомісії з питань ТЕБ ​​та НС заборонена посадка пасажирів в автомобільний або залізничний транспорт, який забезпечує сполучення між регіонами, крім посадки пасажирів в потягу спеціальних залізничних рейсів у внутрішньому сполученні, рішення по яких приймається в кожному конкретному випадку перевізником за заявками обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ;
  •  впровадження інших альтернативних обмежень, в тому числі обмеження заповнюваності транспортних засобів, виходячи з епідемічної ситуації в конкретних регіонах;
  •  заборонено проведення державними і комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів щодо госпіталізації (крім надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів, допомоги вагітним, породіллям, новонародженим, допомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, надання паліативної медичної допомоги в стаціонарних умовах, надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, проведення інших невідкладних і термінових заходів щодо госпіталізації, якщо в результаті їх перенесення (відстрочення) існує значний ризик для життя або здоров’я людей);
  •  заборонена робота підвісних канатних доріг;
  •  заборонено перебування на територіях загального користування без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно.

Також уточнили правила самоізоляції у зв’язку з перетином громадянами України державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окупованих територіях.

 

ЮрЛіга

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

46 хв. ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

3 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

4 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

4 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

4 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago