Головна » Бухгалтеру » Консультації » Черновик
Консультації

Коли ФОП 1-2 групи повинен сплачувати податок за новою ставкою в більшому розмірі у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. 293.2 ст. 293 ПКУ фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку – не більше 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (210,20 грн для 2020 року);
2) для другої групи платників єдиного податку – не більше 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.(944,60 грн. для 2020 року)

При цьому у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).
У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст. 293 ПКУ для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7ст. 293 ПКУ).

Пунктом 298.5 ст. 298 ПКУ визначено, що у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Читати по темі:  Оподаткування фізособи при отриманні дарунка від ФОП єдинника

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ст. 295 ПКУ).

Отже, у разі подання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої або другої групи заяви про зміну місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності, внаслідок чого змінюється ставка єдиного податку, нова ставка застосовується починаючи з місяця, у якому подано заяву про відповідні зміни.

Слід зазначити, що до реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема, такі відомості про платника єдиного податку: місце провадження господарської діяльності та види господарської діяльності (підпункти 3 і 8 п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

У разі зміни зазначених відомостей, у відповідності до п. 299.8 ст. 299 ПКУ, вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником відповідної заяви.

ЗІР 107.01


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2020

X