Консультації

Коли платнику податків надсилається податкова вимога?

Коли у платника податків виникає податковий борг, податкова служба надсилає йому податкову вимогу не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання. Про це повідомив заступник начальника ГУ ДПС у Київській області Михайло Огерук.

«У податковій вимозі мають бути зазначені відомості про факт виникнення боргу та права податкової застави, розмір самого боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк. Крім цього, зазначається попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також можлива дата та час проведення публічних торгів з їх продажу»,

 зазначив Огерук.

Податкова вимогу надсилають також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені Податковим кодексом України строки без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Окремо Михайло Огерук повідомив, що набрали чинності зміни законодавства щодо соціальної підтримки платників податків на період карантину.

«Відповідно до внесених податкова вимога не надсилається, а заходи, спрямовані на погашення або стягнення податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це 3060 гривень. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує цю суму, контролюючий орган надсилає платнику податкову вимогу».

Строк давності для стягнення податкового боргу, у такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу.

ДПС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago