Головна » Бухгалтеру » Консультації » Коли юрособа-єдинник змінює ставку податку?
Консультації

Коли юрособа-єдинник змінює ставку податку?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 

1) 3 відс. доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;     

2) 5 відс. доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.     

Ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 відс., може бути обрана, зокрема, платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 відс., у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розд. V ПКУ (п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ).   

  У разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому розд. V ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 відс. (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість (п.п. 5 п. 293.8 ст. 293 ПКУ).

 У разі зміни ставки єдиного податку заява подається платником єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися така ставка (абзац другий п. 298.6 ст. 298 ПКУ).    

Отже, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку єдиного податку в розмірі 5 відс., мають право протягом року змінити ставку на 3 відс. за умови реєстрації платниками податку на додану вартість.

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість та оподатковують дохід за ставкою в розмірі 3 відс., також мають право протягом року змінити ставку на 5 відс. за умови анулювання їх реєстрації як платників податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X