Головна » Бухгалтеру » Консультації » Комісія банку з суми надходження у ФОП єдинника: чи це не витрати?
Консультації

Комісія банку з суми надходження у ФОП єдинника: чи це не витрати?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Дуже часто фізичні особи — підприємці єдинники задають саме це питання. Особливо здивовані, чому повинні враховувати всю суму надходження на рахунок, тоді як із неї банк знімає комісію, та дивуються, чому цю комісю не ввираховують на витрати?

Доповідаємо

Ні, не витрати!

ФОП єдинник, тому і вважається спрощенцем, через відсутність такого собі повноцінного обліку витрат та доходів. Систему придумано, наче б то для полегшення обліку фізособі. Але не було б все так чудово, як би не нюанси. Саме тому дозволено законодавством бути на спрощеній системі оподаткування та сплачувати фіксовану ставку податку чи 3-5% від надходжень, щоб не «заморочуватись» із обліком. Ст 296 ПКУ.

Тобто простою мовою: вам дозволено бути спрощенцем, вести по спрощеній системі свій облік, але ось такі умови Ст. 292 ПКУ.  І все! Не шукайте чорну кішку у темній кімнаті. Не можна!

Офіційною мовою…

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності — особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
 
Юридична особа чи фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному Кодексом.
 

Наразі, і ДФС поквапилось із наданням та публікацією у Віснику ІПН на дану тему

При здійсненні розрахунків за товари (послуги) доходом в грошовій формі фізичної особи — підприємця на спрощеній системі оподаткування вважається сума, що надійшла на поточний рахунок. При цьому датою отримання доходів є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) з суми виручки фінансовою установою утримується комісійна винагорода за надані послуги за переказ коштів, то доходом в грошовій формі фізичної особи — підприємця на спрощеній системі оподаткування є повна сума виручки (з врахуванням комісії, утриманої фінансовою установою).

/ІПК від 29.07.2019 р. № 3546/ІПК/03-20-13-01-06/

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

4 × четыре =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Опрос

Заинтересовали бы вас курсы по управлению финансами в ODOO?

Если вы хотите записаться в ближайшую группу подайте заявку заполнив форму https://forms.gle/atPAScYjWXub1ePx6

Мудра думка

Начинайте с малого. Если дела пойдут, наращивайте большую позицию

— Джордж Сорос

Ми в Instagram

  • 24
    1 месяц ago by buh24comua #Б24
  • 24
    2 недели ago by buh24comua #Б24
  •      24
    3 дня ago by buh24comua И не только в понедельник #Б24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: