Це цікаво

Конкурс на директора Бюро економічної безпеки

 12 травня Кабмін, нарешті, прийняв постанову про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ) як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів. Однак ніяких питань по діяльності Бюро урядова постанова не вирішує, навіть не зобов’язує зареєструвати Бюро в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Нагадаємо, що закон про БЕБ 1150-IX вступив в силу 25 березня 2021 року.

Він передбачає, що КМУ повинен вжити заходів щодо формування конкурсної комісії по призначенню директора БЕБ, створення Бюро і його територіальних управлінь.

Також КМУ повинен вжити заходів щодо формування Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки України не пізніше 2 місяців з дня набрання чинності цим Законом. Даний термін вже пройшов.

Прописано, що відкритий конкурс на зайняття посад в центральному апараті Бюро економічної безпеки України проводиться в 4-місячний строк з дня набрання чинності цим Законом. Таким чином, є ще 2 місяці.

У п. 9 Прикінцевих та перехідних положень прописано, що Бюро економічної безпеки починає свою діяльність не пізніше 6 місяців з дня набрання чинності цим Законом (не пізніше 25 вересня).Також передбачено, що КМУ зобов’язаний не пізніше 3 місяцівз дня набрання чинності цим Законом: внести на розгляд Верховної Ради пропозиції про внесення змін до Держбюджету за видатками, необхідним для створення і діяльності БЕБ, зокрема, витрат для забезпечення БЕБ і його територіальних управлінь адміністративними будівлями, транспортними засобами, засобами зв’язку та іншим майном; забезпечити проведення аудиту матеріально-технічних ресурсів Державної фіскальної служби і їх передачу Бюро економічної безпеки; прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону; забезпечити перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону; не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити ліквідацію Державної фіскальної служби України.

Однак поки навіть не сформована конкурсна комісія з обрання директора БЕБ.

Нагадаємо, що до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття даної посади входять:

  • 3 людини, визначені Радою національної безпеки і оборони України;
  • 3 людини, визначені Кабінетом міністрів;
  • 2 людини, визначені Верховною Радою за поданням Комітету Данила Гетманцева ;
  • одну особу, визначене за поданням Комітету Дениса Монастирського .

18 травня Президент Володимир Зеленський підписав Указ, яким увів в дію рішення РНБО про визначення членів комісії з проведення конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки від РНБО.

Так, до складу Комісії, яка буде вибирати директора БЕБ, введені:

Тимофій Милованов – радник керівника Офісу Президента України поза штатом, виконуючий обов’язки генерального директора державного підприємства «Національний фонд інвестицій України».

Юлія Свириденко – заступник керівника Офісу Президента України.

Олександр Литвиненко – директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Також раніше ми писали , як членів конкурсної комісії вибирали від Комітету Данила Гетманцева. Так, нардепи проголосували за двох осіб, кандидатури яких безпосередньо підтримав Гетманцев, це аудитор Людмила Рубаненко і адвокат Галина Шевченко.

Від Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності вибрали до складу Комісії екс-оперуповноваженого підрозділу захисту економіки Нацполіціі Олексія Ушакова .

Що з Кабміном?

Оскільки минуло вже 2 місяці з моменту вступу закону про БЕБ в силу, наше видання вирішило поцікавитися в Кабміні, коли там визначаться зі своїми членами до складу конкурсної комісії. Ми направили запит про публічну інформацію.

Відповідь отримали наступний:

«За інформацією Департаменту з питань фінансової та економічної співпраці Секретаріату КМУ, питання про визначення представників до конкурсної комісії обробляється Кабінетом міністрів».

Нижче наводимо сам текст відповіді.

 

 

СЮГ

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

6 години ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

3 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

4 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

4 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

4 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago